Kamionki Sosnowiec   tel. 32 269 04 71   +48 505 012 069

Wesele - co trzeba wiedzieć?

 

Drodzy przyszli nowożeńcy!

Wkraczacie na długą i pełną stresujących chwil drogę przygotowań do ceremonii ślubnej. Przed Wami wiele trudnych decyzji i pytań, na które trzeba będzie odpowiedzieć. Na pewno chcielibyście uniknąć przykrych niespodzianek, zbędnych wydatków i niedopiętych szczegółów, które mogłyby zepsuć radość w tak ważnym dniu, kiedy Wasze drogi mają połączyć się na zawsze. Dlatego przygotowaliśmy dla Was zestaw najważniejszych pytań, które powinno się zadać menadżerowi sali weselnej. Żeby jeszcze bardziej ułatwić Wam wybór odpowiedniego miejsca, zamieszczamy także nasze odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Najczęściej zadawane pytania:

 1. Czy jest jakaś minimalna ilość osób, za które trzeba zapłacić, aby zorganizować u Państwa wesele?

  Nie, nie narzucamy ilości osób, które mają brać udział w Państwa weselu.

 2. Ile osób pomieści sala weselna?

  Sala weselna pomieści do 120 osób.

 3. Czy sala posiada klimatyzację/ogrzewanie i czy są pobierane za to dodatkowe opłaty?

  Sala posiada zarówno klimatyzację jak i ogrzewanie. Nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat za ich użytkowanie.

 4. Czy udostępniają Państwo menu weselne na swojej stronie internetowej?

  Oczywiście, do wyboru mają Państwo 3 propozycje weselne: 150 zł/os., 180 zł/os. i 210zł/os. Wszystkie wraz z dokładnym opisem znajdują się [ tutaj ].

 5. Jakie są opłaty za dzieci? Czy posiadają Państwo udogodnienia dla karmiących matek?

  Za dzieci do 2 roku życia nie pobieramy żadnej opłaty. Dzieci od 2 do 6 roku życia obejmuje 50% zniżka. Dla karmiących matek udostępniamy zazwyczaj osobny pokój. Posiadamy także specjalne krzesełka dla najmłodszych.

 6. Ile kawy, herbaty, soków, wody przypada na jedną osobę? Jakie są ewentualne dopłaty?

  Wszystkie napoje serwowane są bez ograniczeń. Wszystkie weselne menu zawierają już w sobie tą usługę.

 7. Czy w cenie są owoce? Jeśli nie, to jakie są koszty?

  Wszystkie menu weselne zawierają w sobie ikebany owocowe. Są to patery z fantazyjnie ułożonymi owocami.

 8. Czy w cenie są ciasta i tort? Jeśli nie, to jakie są koszty?

  W cenie nie ma ciast i tortu. Można je jednak zamówić za dodatkową opłatą. Cena zależy od ilości gości i wybranych ciast. Można także przywieźć własne ciasta i tort. Udostępniamy na nie chłodnię.

 9. Czy można przynieść własny alkohol? Czy pobierana jest od tego tzw. „opłata korkowa”? Czy udostępniają Państwo chłodnię bądź lodówkę na alkohol? Kto jest odpowiedzialny za roznoszenie alkoholu podczas przyjęcia?

  Alkohol można przynieść własny i nie jest pobierana za to żadna dodatkowa opłata. Alkohol przetrzymywany jest w chłodni. W zależności od decyzji Państwa Młodych alkohol roznoszą kelnerzy bądź ktoś z rodziny.

 10. Czy posiłki przygotowywane są na miejscu? Jeśli nie, proszę podać nazwę firmy, która zajmuje się cateringiem.

  Wszystkie posiłki serwowane podczas przyjęcia przygotowywane są na miejscu.

 11. Jak wygląda powitanie? Czy gwarantujecie Państwo powitanie chlebem i solą? Czy jest do tego podawana lampka szampana? Czy Młodą Parę witają kelnerzy czy rodzice?

  Gwarantujemy zarówno chleb, sól, jak i szampana. W zależności od decyzji Państwa Młodych witają kelnerzy bądź rodzice. Państwo Młodzi nie muszą przywozić własnych kieliszków do stłuczenia. Nie ponoszą także żadnej opłaty za stłuczone podczas powitania szkło.

 12. Czy cena za wesele obejmuje stół wiejski? Jeśli nie, to jakie są koszty?

  Cena za wesele nie obejmuje stołu wiejskiego. Można go zamówić za dodatkową opłatą. Cena zależy od ilości osób na przyjęciu. Szczegóły na temat stołu wiejskiego opisane są w opcjach dodatkowych w menu weselnych.

 13. Czy jedzenie, które zostanie po weselu można zabrać do domu? Kiedy można je odebrać? Czy zapewniają Państwo pojemniki?

  Jedzenie jak najbardziej można zabrać do domu. Przechowujemy je do godziny 13:00 następnego dnia. Możemy zapakować je w nasze pojemniki (1zł/sztuka) lub w Państwa pojemniki.

 14. Do kiedy należy podać ostateczną liczbę gości? Do kiedy należy ustalić menu?

  Wszystkich zmian i ustaleń można dokonać najpóźniej na 2 tyg. przed planowanym przyjęciem.

 15. Jaka jest wielkość zadatku? Kiedy trzeba go wpłacić? Do kiedy należy wpłacić resztę kwoty?

  Zadatek w wysokości 30% kwoty całkowitej pobieramy przy podpisywaniu umowy. Resztę należy wpłacić najpóźniej w dniu wesela.

 16. Czy prąd, gaz, woda są wliczone w cenę najmu, czy płaci się za nie dodatkowo?

  Cena najmu obejmuje zarówno prąd, gaz jak i wodę.

 17. Czy możemy sami wybrać zespół muzyczny?

  Mogą Państwo sami wybrać zespół muzyczny, D-ja lub przynieść muzykę na pendrivie.

  W ostatnim przypadku prosimy, aby wcześniej sprawdzić czy posiadany przez Państwa pendrive jest kompatybilny z naszym komputerem.

 18. Czy posiadają Państwo rzutnik? Czy będzie można wyświetlić na nim film/pokaz zdjęć podczas przyjęcia? Czy będzie to dodatkowo płatne?

  Posiadamy rzutnik, który nieodpłatnie udostępniamy naszym klientom. Tak, jak w poprzednim przypadku, prosimy o wcześniejsze sprawdzenie, czy Państwa pendrive jest kompatybilny z naszym komputerem.

 19. Ile kosztuje wstępna rezerwacja terminu?

  Wstępna rezerwacja dokonywana jest nieodpłatnie. Gdy pojawiają się inni zainteresowani tym terminem, kontaktujemy się z Państwem. Jeśli są Państwo zdecydowani, umawiamy się wówczas na podpisanie umowy.

 20. Czy obok będą odbywały się inne imprezy, czy nie będziemy sobie przeszkadzać?

  W czasie Państwa przyjęcia w pozostałych salach mogą odbywać się inne imprezy. Sala weselna jest jednak odizolowana od reszty Restauracji. Jest zamykana, jeśli będą sobie Państwo tego życzyli, możemy drzwi przesłonić dodatkowo kotarą. Mają Państwo wówczas osobne wejście od części ogrodowej, osobne toalety i wyodrębnioną część ogrodu.

 21. Czy dekoracja sali i stołów jest w cenie? Jeśli nie, to jakie są koszty? Czy mamy wpływ na dekorację?

  Cena zawiera dekorację stołów: białe obrusy, bieżniki, świeczniki, świeże kwiaty. Dodatkową opcją jest dekoracja sali. Można zamówić ją u nas (opisana w opcjach dodatkowych w menu weselnych) bądź zatrudnić dekoratora z zewnętrznej firmy. Sposób dekoracji stołów i sali jest zawsze konsultowany z Młodą Parą.

 22. Czy siedzenia i stół Pary Młodej będą udekorowane przez lokal? Czy jest to już w cenie?

  Miejsce Pary Młodej przy stole wyraźnie odróżnia się na tle całej reszty. Młodzi mają białe krzesła, specjalnie udrapowany, opadający ze stołu bieżnik, a także wiązankę kwiatów na wprost siebie. Wszystkie menu weselne obejmują tego rodzaju dekorację.

 23. Czy możemy sami zaproponować układ stołów na sali weselnej?

  Układ stołów na sali weselnej jest każdorazowo ustalany z Parą Młodą.

 24. Czy posiadają Państwo parking? Czy jest on dodatkowo płatny?

  Przed Restauracją znajduje się parking, który udostępniany jest wszystkim gościom nieodpłatnie.

 25. Czy posiadają Państwo pokoje gościnne lub ofertę pobliskich hoteli? Kiedy goście mają wymeldować się z pokoi?

  Posiadamy 12 pokoi gościnnych, w tym apartament dla nowożeńców. Pokoje mogą pomieścić łącznie 27 osób. Każdy z pokoi wyposażony jest w łazienkę, telewizor, ma dostęp do bezprzewodowego internetu. Doba hotelowa trwa od godziny 14:00 do 12:00 następnego dnia. Pełna oferta hotelowa znajduje się [ tutaj ]

Copyright © 2013 Restauracja Kamionki

Usługi gastronomiczne na terenie Sosnowca: Pokoje gościnne Sosnowiec Restauracja Imprezy Okolicznościowe Sosnowiec Karta dań i drinków Sala weselna Sosnowiec Chrzciny - organizacja i przykładowe menu Organizacja Komunii Sosnowiec Wynajem sali konferencyjnej Organizacja stypy Sosnowiec Imprezy dla najmłodszych, imprezy dla dzieci z animatorem Przyjęcia Sosnowiec Wynajem sali konferencyjnej
1